Twarda Guma

Jakie czynniki powodują korozję podwozia

Występowanie korozji w samochodzie to jeden z najczęstszych problemów, które spotykają kierowców. Usłyszenie tego typu „diagnozy” brzmi jak wyrok dla auta, gdyż z małego ogniska może rozprzestrzenić się bardzo łatwo na większe obszary pojazdu. Z tego względu należy chronić samochód na wszelkie możliwe sposoby przed pojawieniem się rdzy, jeżeli chce się cieszyć długim użytkowaniem auta. Jednak by to zrobić, niezbędna jest podstawowa wiedza na temat rozwijania się tego zjawiska i czynników powodujących korozję pojazdu, a zwłaszcza jego nadwozia. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę?

Czynniki powodujące korozję podwozia



W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że nawet mały odprysk lakieru może doprowadzić do pojawienia się rdzy, dlatego jak najszybciej powinno się go zamalować. Dlaczego jednak zjawisko korozji występuje w samochodzie? Dzieje się tak z wielu przyczyn, choć bardzo często trudno jest właściwie zdiagnozować pojawiający się problem. Niestety bowiem już na etapie produkcyjnym auta mogą wystąpić błędy, które w dalszym rozrachunku powodować mogą słabszą ochronę antykorozyjną, aniżeli zakładałby na pewno to sam producent, a zwłaszcza właściciel pojazdu. Jakie więc czynniki sprawiają, że podwozie rdzewieje? Do najczęstszych przyczyn powodujących taki stan rzeczy należą m.in. szkodliwe działanie soli drogowej, duża wilgotność, zmiany temperatury oraz ciśnienia, obecność brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń czy też działanie warunków atmosferycznych. Jak więc widać czynników mogących doprowadzić do występowania rdzy jest bardzo wiele.

Zapobiegać zamiast leczyć – nie ignoruj problemu korozji podwozia w swoim aucie



Tak jak wspomnieliśmy, nawet mały odprysk lakieru może stanowić początek rozwoju rdzy w Twoim samochodzie. Dlatego też zawczasu zastosuj ochronę antykorozyjną pojazdu w postaci przeznaczonych do tego zabiegu preparatów, gdyż w ten sposób zminimalizujesz ryzyko jej występowania. To z kolei może przełożyć się na znacznie większe oszczędności w Twoim portfelu, gdyż wymiana lub naprawa skorodowanych elementów bardzo często oznacza wyższy koszt aniżeli zabezpieczenie auta przed pojawieniem się rdzy.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top