10 Najpiękniejszych Tras w Europie

27 lipca 2023

Wyrusz z nami na szlaki widokowe, których uroku nie sposób opisać słowami. Poznajemy wyjątkowe trasy w różnych zakątkach Europy, poczynając od uroków wybrzeża Amalfitańskiego we Włoszech, przez majestatyczne góry w Rumunii, aż po malownicze fiordy Norwegii. Przeżyjemy razem ekscytujące chwile, podziwiając krajobrazy, które zapierają dech w piersiach.

 • 10 Najpiękniejszych Tras w Europie – Odkryj Malownicze Szlaki Motoryzacyjne
 • Szlak Amalfitański, Włochy: Perła Wybrzeża Amalfitańskiego
 • Transfăgărășan, Rumunia: Wjazd w Piekło na Rumuńskich Górach
 • Route 500, Niemcy: Malownicza Droga przez Las Czarownic
 • Ring of Kerry, Irlandia: Przygoda w Kolorowym Krajobrazie Kerry
 • Trollstigen, Norwegia: Niesamowite Serpentyny w Kraju Fiordów
 • Transalpina, Rumunia: Najwyższa Trasa w Rumunii
 • Grossglockner Hochalpenstrasse, Austria: Na Wysokie Szczyty Alp
 • Route One, Islandia: Przez Niesamowite Krajobrazy Wybrzeża
 • Snaefell Mountain Road, Wyspa Man: Urokliwa Droga w Krajobrazie Wyspy Man
 • Route des Grandes Alpes, Francja: Wśród Majestatycznych Francuskich Alp

Szlak Amalfitański, Włochy: Perła Wybrzeża Amalfitańskiego

Rozpocznijmy naszą podróż od słynnego Szlaku Amalfitańskiego we Włoszech. To wyjątkowa trasa o długości około 50 km, która ciągnie się wzdłuż malowniczego wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Widoki, jakie oferuje, są niczym z obrazka – krystalicznie czyste morze, wspaniałe klify i kolorowe domy wąskich, krętych uliczkach nadają temu miejscu niepowtarzalny urok. Szlak Amalfitański jest również pełen historycznych wiosek, takich jak Amalfi, Ravello i Positano, które zachwycą kulturalnymi skarbami.

Transfăgărășan, Rumunia: Wjazd w Piekło na Rumuńskich Górach

W Rumunii znajduje się kolejna, niezwykle malownicza trasa – Transfăgărășan. To wyjątkowa droga w Alpach Transylwańskich, która zachwyci każdego miłośnika górskich widoków. Znajdujący się na trasie tunel i serpentyny prowadzą przez spektakularne góry, oferując wspaniałe panoramy. Warto wspomnieć, że ta trasa zdobyła popularność dzięki programowi telewizyjnemu „Top Gear”, który okrzyknął ją jedną z najbardziej emocjonujących dróg świata.

Route 500, Niemcy: Malownicza Droga przez Las Czarownic

Route 500, znana również jako Schwarzwaldhochstraße, to kolejna atrakcyjna trasa, która przecina gęste lasy Schwarzwaldu w Niemczech. Ta urokliwa droga prowadzi przez magiczne krajobrazy, które wydają się wzięte prosto z baśni. Znajdziemy tu wspaniałe górskie szczyty, tajemnicze zamki oraz urokliwe wioski, które pozwolą poczuć się jak w bajce.

Ring of Kerry, Irlandia: Przygoda w Kolorowym Krajobrazie Kerry

Kolejny przystanek to Irlandia, a konkretnie Ring of Kerry – malownicza trasa w hrabstwie Kerry. To fascynująca podróż wzdłuż wybrzeża Atlantyku i przez pagórkowate krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Znajdziemy tu zielone łąki, brzegi klifów, piękne plaże oraz tajemnicze jeziora, takie jak Lough Leane czy Upper Lake.

Trollstigen, Norwegia: Niesamowite Serpentyny w Kraju Fiordów

Trollstigen, czyli Szlak Trolli, to jedna z najbardziej spektakularnych dróg w Norwegii. Trasa ta zachwyca serpentynami wyrzeźbionymi w górach, które tworzą wyjątkowy krajobraz. Na szlaku znajdziemy również wodospady, które dodają mu uroku, a widoki na okoliczne fiordy i góry są zapierające dech w piersiach.

Transalpina, Rumunia: Najwyższa Trasa w Rumunii

Kolejny raz wracamy do Rumunii, aby odkryć kolejną piękną trasę – Transalpinę. To najwyżej położona droga w Rumunii, prowadząca przez pasmo górskie Parâng w Karpatach Południowych. Oferuje ona niezapomniane widoki na panoramę górską i malownicze doliny. Jeśli kochasz góry i niebanalne krajobrazy, to ta trasa z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Grossglockner Hochalpenstrasse, Austria: Na Wysokie Szczyty Alp

Wyruszamy do Austrii, aby poznać Grossglockner Hochalpenstrasse – jedną z najbardziej imponujących dróg w Europie. To około 48-kilometrowa trasa, która prowadzi w serce Wysokich Taurów. W czasie jazdy będziemy mieli okazję podziwiać zjawiskowe szczyty gór, w tym najwyższy w Austrii, Grossglockner.

Route One, Islandia: Przez Niesamowite Krajobrazy Wybrzeża

Na Islandii, Route One, zwana również Ring Road, to okrężna trasa, która obiega całą wyspę. Ta jedyna w swoim rodzaju podróż pozwoli odkryć fascynujący krajobraz Islandii – gejzery, lodowce, wodospady i wiele innych naturalnych cudów, które z pewnością zapadną w pamięć.

Snaefell Mountain Road, Wyspa Man: Urokliwa Droga w Krajobrazie Wyspy Man

Podróżujemy na Wyspę Man, gdzie znajduje się Snaefell Mountain Road, intrygująca trasa w pięknych krajobrazach. Ta wyjątkowa droga oferuje widoki na piękne plaże, klify i zielone pagórki. To miejsce, gdzie natura spotyka się z długą historią, co tworzy wyjątkowy nastrój.

Route des Grandes Alpes, Francja: Wśród Majestatycznych Francuskich Alp

Ostatnią trasą na naszej liście jest Route des Grandes Alpes, w pełni zasługująca na miano jednej z najpiękniejszych dróg w Europie. To wyjątkowa trasa o długości ponad 700 km, prowadząca przez alpejskie szczyty i przełęcze we Francji. Z pewnością będzie to niezapomniana podróż.